OKRES

03.10.2014 22:48

Na přelomu září a října nám zbývalo během tří dnů odehrát tři zápasy! V úterý 30. září jsme na svém hřišti přivítali Stěžery, tentokrát družstvo „A“. Opět jako už několikrát v této sezóně jsme první set prohráli celkem lehce a to 25 : 16! Druhý set jsme to soupeři oplatili a on uhrál také „pouze“ 15 bodů. Vyrovnaný třetí set jsme rozhodli až v koncovce, kterou jsme vyhráli rozdílem dvou bodů 25 : 23. Další a poslední set byl plně v naši režii a Stěžery si v něm uhráli jenom 17 bodů. Další zápas vyhraný 3 : 1!!!

Malšovice - TJ Sokol Stěžery   3 : 1  (-16, 15, 23, 17)

Sestava: Janů, Pešek, Burda, Hejzlar, Kolář, Vampola  připraveni byli  Holeček, Špryňar  a u zápisu Marek (šetřil se na Třebechovice?)

Hned druhý den, po dohodě vedoucích se hrál odložený zápas s Třebechovicemi. Nastoupili jsme v netradičním čase a místě! Hrálo se v hale TJ Slávia  od 19,30. Ze soupeře jsme měli respekt, protože v jeho řadách nastupuje Andrýs, který hraje v základní šestce ve druhé lize za Hronov. Naše obavy byli neopodstatněné, protože jsme zápas zvládli po všech herních stránkách velice dobře a Třebechovice neměli na naší hru odpověď! Přehráli jsme je naší pestrou a  kolektivní hrou. Vítězství bylo jednoznačné! Soupeř uhrál v každém setu pouze 16, 16 a 17 bodů!!! Nejlepším hráčem v našem družstvu byl jednoznačně Zdenda Burda. Podle statistik měl na útoku úspěšnost 99%!

Malšovice – TJ Sokol Třebechovice p. Orebem       3 : 0   (16, 16, 17)

Sestava: Janů, Marek, Pešek, Burda, Hejzlar, Kolář a připraveni byli  Holeček, Špryňar a Brom

Ve čtvrtek 2. 10. k nám přijel poslední soupeř podzimní části Okresního přeboru z Nového Hradce. Před tím to zápasem jsme již znali výsledky ostatních družstev a věděli, že i případná prohra nám nemůže vzít „titul podzimního mistra“. Pravděpodobně proto jsme k tomuto zápasu nepřistoupili plně koncentrovaní! Někteří hráči ze základní sestavy se nemohli z pracovních důvodů dostavit a bylo to znát. Soupeř na nás vlétl  a rázem vedl o pět až šest bodů. V závěru setu jsme snažili tento rozdíl smazat ale nepovedlo se nám to a Nový Hradec vyhrál první set 25 : 22. Druhý set byl z naší strany o poznání lepší a my ho vyhráli 25 : 19. Bohužel jsme ve svém výkonu nepokračovali a opět prohrávali o šest bodů. Tento rozdíl vydržel až do závěru setu (25:19). Čtvrtý set byl velice vyrovnaný se štastným koncem pro soupeře. Ve vyrovnané koncovce jsme podlehli o dva body 25 : 23. Je potřeba říct, že jsme odehráli nejhorší podzimní zápas a vyhrát jsme si nezasloužili!!!

Malšovice – SK Nový Hradec   1 : 3    (-22, 19, -19, -23)

Sestava:  Marek, Burda, Hejzlar, Kolář, Špryňar a Brom,  připraven byl  Holeček a Macháček

Závěrem je potřeba říci, že podzimní část nám vyšla nad očekávání! Kolektiv hrál v pohodě a s chutí!  Devět zápasů jsme odehráli v osmi – devíti lidech. Velkým překvapením a zároveň i přínosem pro hru byl návrat Pavla Marka, který šestkový volejbal hrál naposledy před šesti lety!!! Tento výpadek nebyl vůbec znát a jeho hra snese srovnání i s vyšší soutěží  (KP 1, 2. Liga ?) Tímto nechci podceňovat hru ostatních hráčů, kteří se zapojili do podzimní části Okresního přeboru. Bylo by dobré na tuto hru navázat i v jarní části.