2. LIGA

11.11.2014 22:51

TJ Sokol Malšovice proti TJ Sokol Střelice

V pátém dvojzápase 2. ligy mužů skupiny B jsme měli opět výhodu domácí palubovky, kde jsme v neobvyklém nedělní  termínu (z důvodu obsazenosti haly) přivítaly hosty ze Střelic (Brno). Vhledem k tomu, že střed tabulky se celkem výrazně mění po každém zápase, bylo nutné se na zápas důkladně připravit a snažit se v domácím prostředí urvat, co nejvíce bodů.

První set jsem opět v improvizované sestavě s Karlem Šejvlem na smeči a bohužel životosprávu porušujícím Márou začali velmi vlažně a neuspořádaně. Celý set byl relativně vyrovnaný, ale v koncovce jsme udělali několik hrubých chyb v poli a nechali tak soupeře ujmout se vedení v prvním setu (19:25). Druhý set byl jako přes kopírák, ale jen týmy si to prohodily. Naše pozorná obrana a zlepšená hra v poli i na příjmu vedly k relativně lehkému získání 2. setu v náš prospěch (25:19). Ve třetím setu jsme po zlepšení soupeřova útoku celou dobu dotahovali a v koncovce měl soupeř více psychické síly a set nejtěsnějším rozdílem otočil ve svůj prospěch (23:25). Prohra 3. setu nás však nedohnala k rezignaci, spíše naopak.  Soustředěná obrana na síti i v poli vedla k snadné výhře (25:16). Stejným rytmem jsme pokračovali i ve zkráceném 5. setu, kde jsme rychle získali náskok 4 bodů. Tento náskok jsme udrželi až do koncovky a jen lehké znervóznění v závěru nás stálo dotažení soupeře na nejtěsnější rozdíl. Zásluhou vynikající obrany na sítí jsme však nakonec vybojovali zaslouženě 2 body ze zápasu po tiebreaku 15:13 a konečném vítězství 3:2 na sety.

 

Zahajovací sestava:  Benek,  Krejčí,  Korábečný,  Durišík,  Zahradník,  Šejvl,  libero:Grunt

Střídali: Marek,  Maršoun,  Metelka

 

Druhý zápas po domluvě se soupeřem (jelikož byla neděle) jsme začali po půl hodině pauzy.

Soupeř vystřídal nahrávače a post libera a začal velmi různorodou hrou doplněnou kvalitním servisem. I naše sestava dostála několika změn, které ale nestály za obrazem hry v začátku zápasu. Naše hra byla velmi neuspořádaná a došlo k totálnímu kolapsu na přihrávce a s tím i související pokles kvality všech ostatních herních činností. Několik chyb po sobě a velká nervozita na hřišti nás stála první set 17:25. Do druhého setu byla navrácena vítězná sestava z předešlého zápasu a hra (nebylo to jen tím) se viditelně zlepšila. Stejní hráči najednou začali přijímat a tým fungoval i v ostatních herních činnostech. Získali jsme výraznou převahu a náskok několika bodů již v polovině setu a koncovku si pak pohlídali jen pravidelným odztrátováním hry. V posledních dvou setech už byla hra relativně v naší režii. Opět jsme začínali sety s náskokem více jak 3 bodů a držely ho do koncovky. Soupeř také pravděpodobně trochu rezignoval a vystřídal své nejúdernější hráče. Druhý zápas jsme tedy získali poměrem 3:1 na sety (-17, 22, 20, 19).

Celkové zhodnocení zápasu je třeba brát velmi pozitivně. S poděkování Petru Metelkovi za psaní statistik bych konstatoval, že oba zápasy tentokrát rozhodovala v koncovce naše velmi kvalitní obrana na síti. Uznání tedy patří především našim dvoum středovým hráčům (Koras a Michla D.), kteří tentokrát stáli za úspěchem našich zápasů. Naopak je třeba si připustit, že je potřeba velmi zapracovat na kvalitě servisu, který sice nasměrujeme, kam je stanoveno, ale síla a razance servisu je často pro tuto soutěž dost neadekvátní. Po dvou výhrách jsme tedy obsadili aktuální 4. místo (16 bodů) s tím, že týmy na 3-7 místě mají stejný počet bodů.

 

Zahajovací sestava: Maršoun,  Marek,  Korábečný,  Zahradník,  Durišík,  Šejvl, libero: Grunt

Střídali: Benek, Krejčí, Metelka

Další zápas bude opět na domácí palubovce a bude tentokrát přeložen na neděli 23. 11. 2014, vzhledem k žádosti soupeře. Budeme rádi za diváckou podporu a budeme opět bojovat o další body do druholigové tabulky.

 

Jan Marek