KP 1

02.11.2015 22:51

TJ Slavia Hradec Králové B – TJ Sokol Malšovice

2 : 3 (-23,22,28,-19,-12)     1 : 3 (-22,20,-23,-21)

První letošní derby mezi Slavií a Malšovicemi proběhlo v sobotu 24. října. Tentokrát jsme se sešli v mnohem lepší sestavě než v minulém kole. A na hře to bylo znát. Slávia B do letošní sezóny posílila o Honzu Matušku a o Viktora Šotolu ještě loni hráče 1. ligy. Zápas byl od prvních míčů velmi vyrovnaný. První set byl toho důkazem, se štěstím jsme ho v koncovce vyhráli. Druhý set jsme neustále dotahovali náskok soupeře, ale stejně se to nepovedlo. Další set byl bojem o každý míč až do koncovky, kterou jsme prohráli 28:26. Čtvrtý set jsme zvládli velice dobře, neměli jsme co ztratit a proto jsme do toho šli na plno. Soupeře jsme zatlačili podáním a celý set jsme měli o tři až čtyři body na vrch, což nám do koncovky bohatě stačilo. Bylo srovnáno, a o vítězi derby musel rozhodnout pátý set! Po vyhraném čtvrtém setu jsme i do posledního vstoupili lépe a udržovali si mírný náskok, který jsme si udrželi až do konce. Letošní první derby jsme po velké volejbalové bitvě vyhráli 3 : 2!!!

Druhý zápas byl obdobou prvního. Úvodní set jsme vyhráli v koncovce. V druhém setu jsme povolili v koncentraci a Slávia toho využila a srovnala na jedna jedna. Třetí set se bojovalo o každý míč a každá chyba se trestala. Jak na naší tak i na soupeřově straně. Nakonec jsme se štěstím vyhráli 25 : 23. Do čtvrtého setu jsme vstoupili lépe a po celou dobu si udržovali náskok tří až čtyř bodů, které nám vydrželi až do koncovky. Vítězství za tři body bylo zasloužené. Obě mužstva předváděla kvalitní volejbal!!! (Vyhrát může ale jenom jeden)

Rád bych poděkoval všem hráčům za bojovnost a kvalitní sportovní výkon. Na vítězství se podíleli: Benek, Blažek, Hatka, Korábečný, Marek Jan, Maršoun, Meisner, Metelka a Zahradník,