2. LIGA

16.12.2014 22:02

TJ Sokol Malšovice proti TJ Sokol Hrotovice

Další kolo 2. ligy mužů nás tentokráte čekal na domácí palubovce - soupeř z Hrotovic. I přes slabší začátek jsme očekávali velmi kvalitního soupeře, který v minulých letech vždy vévodil druholigové tabulce naší skupiny.

První set jsme začali dosti nekoncentrovaně a soupeř od začátku vedl. Celkem bezchybnou hrou nám odskočil na větší rozdíl. V koncovce si pak rozdíl pohlídal. První set jsme prohráli 25:17. Naše krize se prohloubila bohužel ve druhém setu, kde jsme nebyli schopni adekvátně přijmout balon a útočníci, tak měli těžkou úlohu proti kompaktní obraně – 25:11. Ve třetím setu se soupeř zřejmě ukolébal a lehce polevil v koncentraci. Naopak naše hra se zlepšila ve všech činnostech a i občasným taktickým střídání jsme poměrně lehce získali 3 set v poměru 25:20. Velmi dobře jsme vstoupili i do setu posledního, kde jsme měli dokonce náskok 4 bodů. V koncovce se velmi dlouho bojovalo o rozdíl dvou bodů pro získání setu. Soupeř byl výrazně pod tlakem, ale nebyli jsme bohužel za lepšího stavu schopni dát jakýkoliv servis a následně tak umožnit obranu. Zápas nakonec velmi necitelným rozhodnutím ukončil rozhodčí, nelze se však na to vymlouvat.

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Durišík, Zahradník, Šejvl, Hanzlík, libero:Grunt

Střídali: Poddaný, Marek

Po obědové pauze jsme nastoupili k druhému zápasu, kde jsme byli oslabeni o Karla Šejvla, který musel z rodinných důvodů odjet.

Již tradičně první set začal nekoncentrovaně a bez jakéhokoliv elánu a nasazení. První set jsme prohráli vlastní nepozorností a chybami rozdílem třídy 25:15. Další dva sety se vše opět zlepšilo a byli jsme Hrotovicím důstojnějším soupeřem. Bohužel na naší straně hrál roli větší počet nevynucených chyb, které soupeři výrazně pomohli. Druhý set skončil nejtěsnějším rozdílem 25:23 bohužel ve prospěch soupeře. Ve třetím setu jsme vždy dotahovali soupeřův náskok a nedokázali jsme již výrazně odporovat. Druhý zápas tedy ve prospěch Hrotovic po 3. setu 25:20.

Zahajovací sestava: Poddaný, Krejčí, Metelka, Zahradník, Durišík, Hanzlík, libero: Grunt

Střídali: Benek, Maršoun, Marek

Další víkend budeme bojovat o cenné body v Hronově., kde nás čeká zkušený soupeř, který měl slabší začátky, ale vzhledem k sestavě bude boj o body velmi obtížný.