2.LIGA

01.12.2014 19:39

TJ Sokol Malšovice proti VK Tambor Dvůr Králové nad Labem

Ve 13. a 14. kole druhé ligy mužů jsme byli hostujícím týmem a zajížděli na palubovku Dvora Králové nad Labem. Vzhledem k rozložení tabulky není možné nikde očekávat jednoduchý zápas a tak i ve Dvoře jsme byli motivováni získat ještě před polovinou sezony nějaký ten bod navíc.

Do zápasu jsme vstoupili velmi chaoticky, nedařilo se v podstatě nic. Hra v poli a obrana, která nás v posledních zápasech zdobila, se úplně vytratila. Slabý servis umožňoval soupeři mít stále perfektní příjem, což velmi zatěžovalo naší obranu. První set jsme tak prohráli ostudným rozdílem 25:13. Druhý set se koncentrace trochu zlepšila, ale vyházené balony po těžších příjmech a totální labilita v poli nám hru neusnadňovali. V koncovce jsme měli setbol, ale na jedny ruce jsme ho nedokázali uhrát. Soupeř tak vyhrál rozdílem dvou bodů 25:23. Třetí set byl do poloviny relativně vyrovnaný, ale chyby stále se opakující z předešlých setů nám v koncovce nedovolily se na soupeře dotáhnout. Zápas tak získal soupeř 3:0 při prohře ve 3. setu 25:21.

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Korábečný, Metelka, Zahradník, Šejvl, Libero: Grunt

Střídali: Marek, Maršoun, Poddaný

Druhý zápas začínal po obědové pauze v 13:30.

Ve druhém zápase jsme v rámci možností obměnili sestavu. Obměna nebyla nijak velká vzhledem k počtu a zastupitelnosti hráčů. První set jsme se opět velmi trápili ve všech herních činnostech. Soupeř zahrál velmi dobře v poli i na útoku a nedovolil nám výraznější korekci bodového rozdílu. Hádky v týmu a vyčítání si každého balonu vedlo bohužel k rezignaci na zbytek zápasu a přenechání soupeři snadných tří bodů. Soupeř získal zápas opět ve třech setech 25:12, 25:20, 25:14.

Zahajovací sestava: Poddaný, Marek, Korábečný, Metelka, Zahradník, Šejvl, libero: Grunt

Střídali: Krejčí, Benek, Maršoun

Na závěr je nutné konstatovat, že je třeba i takovýchto zápasů, aby se tým vrátil, jak se říká „na zem“. Disciplína a řád začíná na tréninkách, v zápasech se z toho pak dá jen pozitivně těžit. To u nás zatím bohužel příliš nefunguje. Ve Dvoře byl náš tým plný individualit, kde si dělal svoje, ale pro kolektiv neudělal nic. Nevidím důvod, aby během timeoutů, mluvilo naráz 5 lidí. Beru samozřejmě i vinu za sebe, kde asi neprobíhalo střídání optimálně, ale v beznadějné situaci se na hřiště nikomu nikdy nechce. Věřím, že po vzájemné komunikaci se hra dokáže vrátit do zajetých kolejí a do týmu se vrátí pohoda a bojovnost jako v předchozích zápasech.

Další víkend následuje opět domácí zápas proti Hrotovicím, budeme věřit, že kolaps a chaos, který se odehrál ve Dvoře, se již nebude opakovat. Budeme sice oslabeni na blokařském postu, ale zase posílíme na postu smečařů.