2. LIGA

28.11.2014 20:31

TJ Sokol Malšovice proti TJ Spartak Modřany

Dne 23. 11. jsme odehráli další dvojzápas ve druhé lize mužů. Tentokrát nás čekal v netradiční nedělní čas soupeř z pražských Modřan. Vzhledem k neobvyklé vyrovnanosti tabulky jsme neočekávali snadný zápas, ale motivace poskočit v tabulce o pár míst kupředu nás dostatečně nabudila. Navíc soupeř přijel v úctyhodném počtu 12 lidí.

První set jsme nastoupili rozespalí a řádně nerozhýbaní, vzhledem k tomu, že polovina týmu přišla pozdě. Celý set jsme se velmi trápili na příjmu a následně i ve všech dalších herních činnostech. Nedodržování základních pokynů a vzájemná nekomunikace na hřišti nás stála první set rozdílem třídy 25:13. Do druhého setu jsme nastoupili z daleko větším nasazením a jasnými instrukcemi, které se překvapivě začaly dodržovat. V koncovce jsme měli náskok 3-4, které jsme ovšem v závěru vlastní nedbalostí ztratili. Adrenalinový konec setu dopadl ovšem v náš prospěch. Shrnul bych to jedním ošklivým slovem, ale odpustím si ho. Výhra 2. setu tedy rozdílem 2 bodů 27:25. Další set vydrželo nasazení a především smečařský výkon Máry Zahradníka nám ve 3. setu (i v celém 1. zápase) velmi pomohl. Soupeř velmi těžko bránil náš útok především z obou kůlů. 3. set jsme získali po boji v koncovce 25:23. Další set byl opět jak přes kopírák a velmi kvalitní výkon soupeřových přihrávačů nám dost komplikoval obranu na síti. V koncovce jsme měli navrch, ale vlastní zbytečné chyby nám nedovolili získat plný počet bodů z tohoto zápasu. 4. set jsme prohráli 25:22. Zápase se tedy rozhodoval v tiebreaku, kdy místo Petra Metelky nastoupil Koras, který se během 4 setu vrátil z Mikulova (taky si říkáte, jak to mohl stihnout? :-)). Od začátku jsme tahali za delší konec a především kvalitní obranou získali náskok i 4 bodů. Těsně v koncovce jsme ovšem náskok prohospodařili, když soupeř několikrát kvalitně ubránil v poli a následně zaútočil. V napínavé koncovce koncovce jsme dokázali ubránit a získat tak 2 cenné body do tabulky.

Zahajovací sestava: Maršoun, Krejčí, Metelka, Durišík, Zahradník, Soukal, libero: Grunt

Střídali: Marek, Šejvl, Korábečný, Poddaný

Druhý zápas po delší pauze začínal až ve 14 hodin. Do druhého zápasu nás doplnil Ještě smečař Kuba Hanzlík, ale naopak jsme přišli o libero Lukáše Grunty, který měl pracovní povinnosti a Fida (Petra Soukala), kterému onemocnělo děcko.

Do druhého zápasu jsme po obědové pauze nastoupili s odhodláním získat další body. První set probíhal celou dobu v naší režii, kdy jsme od začátku získali náskok zlepšeným servisem a zhoršenou přihrávkou soupeře. Z následné obrany jsme pak vytěžili toužené body. Přijímající smečaři měli ze začátku trochu problémy se soupeřovým servisem, který se proti prvnímu zápasu zlepšil, ale první set už se tak zvrátit nedal 25:17. Druhý set byl od začátku vyrovnaný a zřídkakdy se stalo, že by byl rozdíl více než 2 body. Několik taktických timeoutů a střídání vedlo v napínavé koncovce k zisku 2. setu opět v náš prospěch 27:25. Třetí set pokračoval vyrovnanou hrou, i když na soupeři byla znát mírná rezignace, především v obětavosti v poli. V polovině setu jsme získaly náskok 4 bodů, který jsme pak v koncovce dokázali uhájit a v zápase tak zvítězit ve třech setech. Poslední set tedy 25:23 a zisk 3 bodů.

Zahajovací sestava: Poddaný, Krejčí, Korábečný, Durišík, Hanzlík, Šejvl

Střídali: Maršoun, Marek, Metelka,

Celkové zhodnocení zápasu je třeba brát opět velmi pozitivně. Dokázali jsme uhrát body i bez klíčových hráčů, kteří nemohly na oba zápasy být. Dokázali jsme si poradit s nepřítomností libera a rovněž možnost proházet některé hráče na jiní posty. Rovněž dodržování taktických pokynů a nevyčítavost vlastních chyb během zápasu nás odměnila cennými body. Negativní věc na kterou chci apelovat je dochvilnost na zápasy, je pravidlem, že stále stejní lidé chodí pozdě a neúčastní se tak přípravy hřiště a podobných věcí. V případě možnosti toto bude trestáno nenazasezím hráčů do zápasu.

Jenom poznámka nakonec – soupeř si první zápas natáčel na video, tak pokud bude video někde přístupné, rádi ho na stránky dáme. Bohužel ze stránek modřanského týmu je patrné, že zprávy ze zápasu dávají velmi stroze a neurčitě a zpravidla jen tehdy mají-li pozitivní bilanci (vysledováno Metálem, který touží po videu)…J

V sobotu budeme zajíždět na palubovku Dvora Králové, bohužel ve velmi osekané sestavě prakticky bez smečařů. Nic samozřejmě není předem ztraceno a budeme bojovat s tím, co bude k dispozici.