2. LIGA

10.11.2014 19:05

TJ Sokol Malšovice proti TJ Žďár nad Sázavou

Čtvrtý dvojzápas 2. ligy mužů probíhal tentokráte na palubovce Žďáru nad Sázavou jakožto domácího týmu. Jelikož tento tým již několik let vévodí předním příčkám tabulky (momentálně 1. místo) mělo by být pro nás velkou motivaci sebrat mu na domácí palubce několik bodů. Bohužel vzhledem k sestavě, která od minulého zápasu velmi prořídla i s přihlédnutím k tomu, že na zápas s námi nemohli kluci ze Slavie na střídavý start, jsme si dali menší cíle – důstojně odehrát oba zápasy a mít alespoň dobrý pocit ze hry (bohužel venkovní zápasy ve Žďáru už mají takovouto tradici z minulých let).

První set začal velmi slibně a do půlky setu jsme drželi se soupeřem vyrovnaný krok, i když sestava vykazovala několik abnormalit na postech. Bohužel v koncovce byl soupeř důraznější a ubránil tak kůlové hráče až na rozdíl 6 bodů – 25:19 pro domácí tým. Ve druhém setu soupeř ubral na koncentraci a dovolil nám „vybláznění“, které už v koncovce nedokázal otočit ve svůj prospěch – 2. set 25:21 pro Malšovice. Ve třetím setu došlo bohužel hned na začátku k velkým problémům jak na přihrávce, tak na útoku. Každý si vybral několik svých chyb a až střídání nahrávačů vedlo v koncovce k lehkému zlepšení herních činností. Bohužel druhý set jsme prohráli vysokým rozdílem 25:9. Ve čtvrtém setu jsme dokázali rychle zapomenout na předchozí set a rychle jsme získali zpět ztracenou koncentraci. Celý set jsme dokázali se soupeřem držet krok, bohužel zase až do koncovky, kde jsme neotočily 4 balony v řadě a darovali tak soupeři poslední konečný set a celý zápas.

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Korábečný, Marek, Zahradník, Metelka

Střídali: Poddaný

Druhý zápas začínal po kratší pauze, kde naší sestavu doplnil na liberu Lukáš Grunt.

První set nasadil soupeř hráče, kteří v prvním zápase nenastoupili. Především změnou soupeřova nahrávače jsme relativně s přehledem získali první set. Do dalších setů se vrátila opět zahajovací sestava domácího týmu a zlepšení hry bylo znatelné. Vyrovnaný set jsme bohužel opět ztratili nekoncentrovanou hrou v koncovce 25:19. Ve třetím setu se opakoval týmový rozklad jako v 1. zápase a řadou vlastních chyb jsme prohráli 3. set propastným rozdílem 25:13. Čtvrtý set jsme se koncentrací a bojovností opět vrátili do hry a předváděli vyrovnaný výkon po celou dobu setu. Bohužel v koncovce se opět projevila nedůraznost a řada 3 neotočených útoků a tak ztráta celého setu a tím i 2. zápasu.

Zahajovací sestava: Poddaný, Krejčí, Korábečný, Zahradník, Marek, libero: Grunt

Střídali: Benek

Porovnání venkovního zápasu ve Žďáru s předešlými roky i přes dvě prohry hodnotím jako pozitivní zkušenost. Neodjížděli jsme s pocity „zabité soboty s výpraskem“ jako v minulých letech i přes sestavu ve které jsme na zápas dorazili. Dovolím si i za spoluhráče zhodnotit vhodným slovním spojením důstojné odehraných utkání. Na domácí zápas soupeři určitě nenecháme nic zadarmo.

Další víkend budeme bojovat o cenné body až v neděli 9. 11., kde nás čeká na domácí palubovce tým Střelic. Z velmi vyrovnané tabulky je evidentní, že nám určitě soupeř nenecháme nic zadarmo.