2. LIGA

24.10.2014 00:19

TJ Sokol Malšovice proti TJ Sokol Česká Třebová II

Třetí dvojzápas 2. ligy mužů probíhal tentokráte opět na domácí palubovce haly Heyrovského s Českou Třebovou jako hostujícím týmem. S přihlédnutím k tomu, že jsme nemohli počítat s posilami ze Slávie, vzhledem ke křížení soutěží a velkou marodkou ostatních hráčů, byla sestava celkem nevybíravě určena. I takto oslabeni jsme však nechtěli soupeři nic nechat zadarmo.

První zápas v netradiční sestavě jsme nezačali vůbec dobře. Jelikož jediný přijímající smečař nemohl pokrýt celé pole, soupeř velice rychle objevil naší slabinu na přihrávce a náležitě toho využil. První set jsme prohráli rozdílem 10 bodů. Ve druhém setu jsme zlepšili příjem a se soupeřem drželi krok až do koncovky, kde jsme byli důraznější na obraně a dokázali tak otočit set v náš prospěch 28:26. Ve třetím setu pokračovalo trápení na příjmu i v poli a bylo třeba provést nějakou radikálnější změnu. Do hry se tak zapojil na bloku Petr Metelka a Jirka Maršoun na nahrávce. Karel Šejvl, který původně hrál post blokaře, se přesunul na smeč. Tento krok se velmi pozitivně projevil při obraně a částečně i příjmu. Koncentrovaná hra v týmovém duchu tak vedla k překvapivě snadné výhře 4. setu 25:18 a následně i tiebreaku 15:8. Z prvního zápasu jsme si tedy po zvratu v utkání odnesli alespoň 2 body.

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Korábečný, Marek, Zahradník, Šejvl

Střídali: Metelka, Maršoun

Druhý zápas začínal po delší pauze dle rozpisu ve 14:00 hodin. Náš tým byl posílen o smečaře Petra Vampolu, který tak odehrál svůj asi poslední zápas v našem dresu. Další „výhodou“ byla i přítomnost libera (Lukáše Grunta), který i se zraněnou rukou nastoupil do zápasu. Přestože jsme tak očekávali zlepšení našeho výkonu, bohužel tomu tak nebylo. Se soupeřem jsme celý zápas předváděli vyrovnanou hru, ale chyběl tomu kus bojovnosti a týmového ducha, jako v prvním zápase. Všechny tři sety jsme ztratili v koncovkách většinou vlivem špatného příjmu nebo nepozornosti v poli.

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Korábečný, Šejvl, Zahradník, Vampola, libero: Grunt

Střídali: Marek, Metelka, Maršoun

Na závěr bych chtěl ocenit týmového ducha z prvního zápasu a především hru Petra Metelky a Jirky Maršouna, kteří byli hlavními strůjci úspěšně otočeného zápasu i přesto, že na tom nebyli zdravotně optimálně. Velkou mezerou, která byla znát především ve druhé zápase byla nepozornost v poli, kdy nám spadlo velké množství ulitých balonů a to především od ze země ulévajícího nahrávače. Další problém, který je nutné dlouhodobě řešit je razance a přesnost našeho servisu.

Další víkend následuje hrací pauze a 1. 11. zavítáme na palubovku vedoucího týmu do Žďáru nad Sázavou, kde se budeme snažit urvat opět nějaký ten bod navíc.