2. LIGA

16.10.2014 22:32

Sokol Malšovice proti Energetik Chvaletice

Ve druhé kolem nové sezóny nás čekal další nováček soutěže, který postoupil z dubnové kvalifikace, TJ Energetik Chvaletice. Tentokrát jsme bohužel neměli výhodu domácí palubovky neb jsme zajížděli do nedaleko vzdálených Chvaletic jako hostující tým. Z předchozích zkušeností bylo zřejmé, že zápas to nebude nijak snadný. Družstvo Chvaletic sice na soupisce nedisponovalo všemi hráči, kteří kvalifikaci absolvovali, ale divácká podpora se dala očekávat přinejmenším podobná jako na kvalifikaci. Vzhledem k tomu, že jsme se dle rozpisu museli střídat s Chvaletickým týmem žen, hrající stejnou soutěž, byly naše zápasy přesunuty na 9 a 13 hodinu, což si žádalo dřívější odjezd a především zodpovědné dodržení životosprávy.

První zápas jsme za slabší divácké účasti, než jsme čekali, nastoupili vcelku koncentrováni na náš výkon. Vzhledem k tomu, že zápasu se neúčastnilo naše libero, předpokládali jsme horší příjem podání a následně tak omezenou hru středních útočníků. Soupeř nás však nedokázal podáním zatlačit a tak naši dva smečaři velmi zodpovědně přijímali téměř celý zápas jen ve dvou. V každém setu jsme hráli se soupeřem relativně vyrovnanou hru a náskoku 4-5 bodů pak dosáhli až po půlce setů. První zápas jsme tak mohli slavit první vítězství 3:0 venku, kterého jsme dosáhli za celou dobu, co jsme v 2. lize (J).

Zahajovací sestava: Benek, Krejčí, Korábečný, Durišík, Zahradník, Hanzlík

Střídali: Šejvl, Poddaný

Druhý zápas nás čekal relativně rychle, neboť zápas žen skončil také rozdílem 3:0. Po krátké a energeticky vydatné obědové pauze jsme nastoupili proti soupeři, který ze zdravotních důvodů musel vyměnit nahrávače. První set soupeř velice zlepšil, přiostřil podání a naše dobrá přihrávka z prvního zápasu velmi pokulhávala. Obecně celkově se hra našeho týmu propadla na úroveň přejedených vozíčkářů. Naštěstí krize trvala jen část prvního setu. Velký náskok soupeře jsme však už dohnat nedokázali. Druhý set po vystřídání několika hráčů začal o něco lépe, i když na přihrávce bylo stále co zlepšovat. Bohužel ke smůle soupeře došlo na začátku setu ke zranění i druhého nahrávače kontaktem pod sítí a soupeř musel začít improvizovat. I toto zřejmě přispělo k relativně snadné výhře ve druhém setu. V dalších dvou setech už byl vidět jen divácky neatraktivní volejbal plný chyb a negativních emocí, především ze strany soupeře. Náš výkon vlivem přizpůsobení se soupeři také neoplýval zrovna velkou volejbalovou radostí. Nakonec jsme tak zvítězili 3:1.

Zahajovací sestava: Benek, Marek, Metelka, Durišík, Zahradník, Hanzlík

Střídali: Poddaný, Krejčí, Šejvl, Korábečný

Oba zápasy hodnotím kladně z hlediska toho, že se naši blokaři dokázali poprat i s hrou v poli vzhledem k neúčasti libera kvůli zranění. Rovněž oceňuji schopnost, alespoň částečně udržovat koncentraci při utkání a respektovat pokyny, které si řekneme během oddechových časů. Během obou zápasů každý zasáhl do hry svým přínosným podílem, což nám prozatím umožňuje vysoká účast hráčů na zápasech. Snad to takto vydrží.

Příští kolo náš čeká domácí zápas proti České Třebové. Budeme sice oslabeni o dva hráče Slavie, ale zase by měl na post smečaře přispět svým výkonem Fido (Petr Soukal). Dle tabulky (http://www.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=6007) můžeme usuzovat, že jistě nepůjde o jednoduchý zápas.