2. LIGA

06.10.2014 21:07

Sokol Malšovice proti Dansport Praha

První kolo nové sezony 2014/2015 2.ligy mužů skupiny B jsme začínali domácím zápasem s nováčkem soutěže týmem Dansport Praha. Tento soupeř postoupil z kvalifikace o 2 ligu konanou na konci dubna, spolu s naším příštím soupeřem TJ Energetikem Chvaltice. Proto byl soupeř jednou velkou neznámou, i když ze soupisky se dalo rozpoznat, že půjde o velmi mladý tým složený především z juniorů.

První zápas byl pro nás velkou výzvou, avšak téměř bezchybný soupeř nám v prvním setu povolil jen třináct bodů. Velké problémy při hře v poli i na útoku se bohužel podepsaly na psychické pohodě celého týmu. Velká nedorozumění při obraně v poli a několik žákovských chyb nás stálo i druhý set. Ve třetím setu se hra trochu zlepšila a soupeř i trochu ubral na své koncentraci. Na začátku jsme vybudovali relativně velký náskok a ten pak udrželi až do koncovky. Poslední set pak soupeř opět přidal a přestal chybovat a ani několikanásobné střídání set neovlivnilo v náš prospěch. Soupeř tak zvítězil 3:1 na sety.

Zahajovací sestava: Maršoun, Metelka, Korábečný, Durišík, Vampola, Zahradník, libero: Grunt

Střídali: Poddaný, Benek, Krejčí, Marek, Šejvl

Druhý zápas byla na soupeřově hře vidět relativní únava, a jelikož přijeli v 8 lidech, nebylo možné nasadit nové síly. První set jsme zkusili zamíchat se sestavou a nechat prostor i dalším hráčům, ale k výhře setu to bohužel nevedlo. Bylo proto nutné vrátit se k sestavě, která končila první zápas a jevila se jako nejvyrovnanější. Tento krok vedl k oživení celé hry a vítězství ve druhém setu. Celkové zlepšení obrany (jak v poli, tak na bloku) a pomoc hostujících spoluhráčů ze Slavie Hradec Králové vedla k vítězství i v dalších dvou následujících setech. Oceňuji výkon Michala Durišíka, který jako blokař velmi přispěl k vítězství ve druhém zápase (ve všech činnostech). Ve druhém zápase se přidala i další posila ze Slavie HK Jakub Hanzlík, který byl rovněž přínosem.

Zahajovací sestava: Benek, Marek, Korábečný, Durišík, Vampola, Hanzlík, libero: Grunt

Střídali: Krejčí, Poddaný, Zahradník, Šejvl

První zápas vzhledem k počtu lidí vypadal velmi optimisticky, bohužel ne všech zápasů se budou moci naše posily ze Slavie HK účastnit (hrají rovněž 1. ligu) a proto bude velmi těžké určitý standard hry udržet. Za Sokol Malšovice nastoupil pravděpodobně naposledy Petr Vampola (bývalý extraligový hráč), který se bohužel stěhuje do Prahy.

V příštím kolem nás čeká již zmiňovaný TJ Energetik Chvaletice. Výhra by velmi pozvedla morální kredit týmu, ale vše máme ve vlastních rukou. Dle rozpisu je pro nás začátek relativně přívětivý a s hratelnými soupeři je potřeba nasbírat co nejvíce bodů, abychom se nemuseli do poslední chvíle bát o sestup a do hry se tak dostali i méně protěžovaní hráči.